Ścieżka edukacyjna Nad Jamnem

Około 300 metrów od brzegów Jeziora Jamno, przy końcu ulicy Ogrodowej w Mielnie do 1997 roku funkcjonowało składowisko nie niebezpiecznych odpadów komunalnych. Rekultywacja obszaru uczyniła ze śmieciowiska wzorcowy nowoczesny park.

A ściślej rzecz biorąc - łączkę z utwardzonymi ścieżkami, ławeczkami i wiatami turystycznymi, tablicami edukacyjnymi oraz koszami na śmieci, nazwaną Ścieżką Edukacyjną "Nad Jamnem". Wysypisko powstało niedługo po zakończeniu II Wojny Światowej, niespełna 1,5 kilometra od ścisłego centrum miejscowości. Przez czas jego działania zebrano tutaj ponad 100 tysięcy metrów sześciennych odpadów.

Dziś jest to piękny, zielony i ekologiczny teren - doskonały na rowerowe wycieczki lub piesze przechadzki. Niedaleko rośnie niewielki, za to posiadający kilka pomników przyrody las. Nieopodal płynie też rzeka Strzeżenica. Utworzono również punkt widokowy na jezioro.

Dodaj opinię

Wysypisko śmieci przekształcone w przykładny, krzewiący postawy pro-ekologiczne park. Na czystej, zielonej łączce wytyczono kameralną ścieżkę, wzdłuż brzegów jeziora Jamno. Piesi i rowerzyści mogą korzystać z pięknych widoków, małej architektury drewnianej oraz szeregu tablic dydaktycznych. Przed rekultywacją terenu zgromadzono tutaj ponad 100 000 m3 odpadów.

Ścieżka edukacyjna Nad Jamnem warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Jelenia Góra

Ścieżka edukacyjna Nad Jamnem adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ścieżka edukacyjna Nad Jamnem, zobacz gdzie w Unieściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ścieżka edukacyjna Nad Jamnem.
  • Ulica
    Ogrodowa
    Ścieżka edukacyjna Nad Jamnem mieści się przy ulicy Ogrodowa w Unieściu
  • 76-032 Mielno
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ścieżka edukacyjna Nad Jamnem opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij