Promenada Przyjaźni

Promenada Przyjaźni to główny deptak spacerowy w całej gminie, który wytyczono wzdłuż mieleńskiej plaży. Długość promenady to niespełna 1,5 kilometra. Promenadę Przyjaźni wybudowano w pierwszych latach XX stulecia, by wzmocnić brzeg i chronić miasto przed falami w czasie sztormów.

Aleja jest szeroka, z utwardzoną nawierzchnią i posiada właściwie wszystko, czego należy oczekiwać po porządnym nadmorskim bulwarze - zejścia i zjazdy na plaże przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, stragany z pamiątkami i gadżetami, smażalnie ryb, kawiarenki, restauracje, lodziarnie, komfortowe ławeczki, oświetlenie i pozostałe przydatne elementy małej architektury.

Tak wygląda przeważająca część Promenady Przyjaźni w Mielnie. Deptak kończy się już w sąsiednim Unieściu, a we wschodniej części prowadzi przez zdecydowanie bardziej leśną niż letniskową scenerię. W pobliżu granicy między miejscowościami na promenadzie ustawiono pomnik pamięci lotników.

Dodaj opinię

Nadmorski bulwar, poprowadzony wzdłuż plaż w Mielnie i Unieściu, przez około 1500 metrów. Promenada Przyjaźni powstała na początku XX wieku, by związać przybrzeżne wydmy i uchronić miasto przed zalaniem w trakcie gwałtownych sztormów. To doskonałe miejsce do przechadzek (również dla osób na wózkach), jest też duży wybór wśród lokali wszelkiej maści.

Filmowaniem Promenady Przyjaźni może zająć się firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Promenada Przyjaźni adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Promenada Przyjaźni, zobacz gdzie w Unieściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Promenada Przyjaźni.
  • Ulica
    Promenada Przyjaźni
    Promenada Przyjaźni mieści się przy ulicy Promenada Przyjaźni w Unieściu
  • 76-032 Mielno
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Promenada Przyjaźni opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij