Pomnik Lotników

Zbudowany na placyku na Promenadzie Przyjaźni, niedaleko zejścia na plażę przy ul. Słonecznej na granicy Mielna i Unieścia. Poświęcony jest kapitanowi Janowi Kozyrze oraz porucznikowi Ryszardowi Duro - piloci wojskowi zginęli w katastrofie lotniczej 7 IX 1987 roku.

Pomnik ma formę zamocowanego pionowo fragmentu steru z ogonowej części myśliwca, na którym po obu stronach umieszczono malowanie polskich formacji lotniczych: biało-czerwoną szachownicę. Główny element monumentu wykonano z tego samego materiału, z którego budowane są samoloty sił powietrznych. Postument zaś jest granitową bryłą wielkości 4,5 metra sześciennego.

Dodaj opinię

Monument poświęcony pilotom, którzy zginęli w katastrofie samolotu wojskowego 7 września 1987 roku pod Mielnem i Unieściem. Pomnik to część steru z ogona odrzutowca, z wyeksponowaną biało-czerwoną szachownicą i przytwierdzoną tabliczką wspominającą kpt. Jana Kozyrę i por. Ryszarda Duro. Pomnik lotników stoi we wschodniej części Promenady Przyjaźni.

Pomnik Lotników adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pomnik Lotników, zobacz gdzie w Unieściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pomnik Lotników.
  • Ulica
    Promenada Przyjaźni / ul. Słoneczna
    Pomnik Lotników mieści się przy ulicy Promenada Przyjaźni / ul. Słoneczna w Unieściu
  • 76-032 Mielno
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pomnik Lotników opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij