Kościół Parafialny Pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza

Kościół Matki Bożej Gwiazdy Morza w Unieściu został wybudowany w latach 1984-86. Budowla ma 10 metrów wysokości, nad nią wznosi się 4-metrowy betonowy krzyż. Wewnątrz znajduje się ciekawy ołtarz i drewniana mównica. Świątynia zbudowana jest z betonowych bloczków na planie zbliżonym do pięcioboku.

Po obu stronach znajduje się 6 kwadratowych okien z żółtym szkłem. W świątyni jest niezwykła rzeźba Matki Boskiej Tronującej z dzieciątkiem Jezus na lewym kolanie i kulą w prawej dłoni. Jest to replika figurki z katalońskiego Montserrat. Rzeźba wykonana została przez artystę rzeźbiarza pochodzącego prawdopodobnie z Katalonii na przeł. XIII i XIV wieku.

W kościele znajduje się również droga krzyżowa przedstawiona na pięknych płaskorzeźbach, która została ufundowana przez turystów.

Dodaj opinię

Nie jest to zabytek - świątynię wybudowano w połowie lat ‘80 XX wieku - ale i tak warto tu zajrzeć. Np. dla tablic drogi krzyżowej, na które środki zbierali wierni turyści. Albo żeby zobaczyć figurkę Matki Bożej Tronującej, która jest wierną repliką dzieła z Montserrat w Katalonii. Ewentualnie dla poznania współczesnych trendów architektury sakralnej.

Kościół Parafialny Pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza wart uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Kościół Parafialny Pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Parafialny Pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza, zobacz gdzie w Unieściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Parafialny Pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Parafialny Pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij