Kanał Jamneński

Kanał Jamneński wykopano w 1890 roku, by umożliwić na powrót żeglugę pomiędzy Morzem Bałtyckim i Jeziorem Jamno. Wyjątkowo gwałtowny sztorm zapiaszczył i praktycznie zamknął mierzeję dla statków i mniejszych łodzi.

Popularny Jamneński Nurt liczy niespełna pół kilometra długości. Wśród wędkarzy przebywających w okolicy wędkarzy jest obowiązkową lokacją - wpływają tutaj zarówno słodko-, jak też słonowodne ryby, co zapewnia wyjątkowo duże zróżnicowanie gatunków możliwych do złowienia. Również kajakarze i miłośnicy żeglarstwakorzystają ze sprzyjających warunków.

Z Jamneńskim Nurtem wiąże się również kawałek historii II Wojny Światowej. Nieopodal lewego brzegu kanału można dostrzec pozostałości po hangarze wodolotów, które były na wyposażeniu jednostki stacjonującej w Unieściu. W stosunkowo najlepszym stanie zachowała się pochylnia, po której na jezioro wodowano maszyny typu Dornier i Heinkel.

Dodaj opinię

Sztuczne połączenie jeziora Jamno z Morzem Bałtyckim, wykopane już w 1890 r. Popularny wśród wędkarzy, kajakarzy oraz żeglarzy Jamneński Nurt ma ok. 500 metrów długości. W okolicach kanału znajdują się również pozostałości po bazie wojskowych wodolotów, które stacjonowały tutaj w latach '30 i '40 XX w. Z jeziora startowały niemieckie Dorniery i Heinkle.

Kanał Jamneński adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kanał Jamneński, zobacz gdzie w Unieściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kanał Jamneński.
  • 76-032 Unieście
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kanał Jamneński opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij